3:38:45 PM - This page will be updated as votes are tabulated. Refresh this page by clicking here, or press the 'F5' key on your keyboard.
SUMMARY REPORT        Becker County, MN                UNOFFICIAL RESULTS
Run Date:11/06/18     State General
RUN TIME:10:53 PM     November 6, 2018

                                                       VOTES PERCENT

           PRECINCTS COUNTED (OF 48) .  .  .  .  .        48  100.00
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .    19,393
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .    14,920
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .         2     .01
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .             76.93
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .               .01

          U.S. Senator 6yr
          Vote for Up to  1
           Jim Newberger (REP) .  .  .  .  .  .  .     7,522   50.91
           Amy Klobuchar (DFL) .  .  .  .  .  .  .     6,702   45.36
           Dennis Schuller (LMN)  .  .  .  .  .  .       429    2.90
           Paula M Overby (MGP).  .  .  .  .  .  .       118     .80
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         4     .03

          U.S. Senator 2yr
          Vote for Up to  1
           Karin Housley (REP) .  .  .  .  .  .  .     8,267   56.25
           Tina Smith (DFL) .  .  .  .  .  .  .  .     5,723   38.94
           Sarah Wellington (LMN) .  .  .  .  .  .       594    4.04
           Jerry Trooien (UNA) .  .  .  .  .  .  .       108     .73
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         4     .03

          U.S. Representative DISTRICT 7
          Vote for Up to  1
           Dave Hughes (REP).  .  .  .  .  .  .  .     7,085   48.01
           Collin C. Peterson (DFL)  .  .  .  .  .     7,667   51.96
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         5     .03

          State Representative DISTRICT 2B
          Vote for Up to  1
           Steve Green (REP).  .  .  .  .  .  .  .     4,867   60.99
           Karen Branden (DFL) .  .  .  .  .  .  .     3,109   38.96
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         4     .05

          State Representative DISTRICT 4B
          Vote for Up to  1
           Jason Peterson (REP).  .  .  .  .  .  .     3,309   49.69
           Paul Marquart (DFL) .  .  .  .  .  .  .     3,346   50.25
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         4     .06

          Gov. and Lt. Gov. BECKER COUNTY
          Vote for Up to  1
           Jeff Johnson and Donna Bergstrom (REP).     8,786   59.64
           Tim Walz and Peggy Flanagan (DFL)  .  .     5,403   36.68
           Chris Wright and Judith Schwartzba (GLC)      423    2.87
           Josh Welter and Mary O'Connor (LBW).  .       117     .79
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         3     .02

          Secretary of State BECKER COUNTY
          Vote for Up to  1
           John Howe (REP)  .  .  .  .  .  .  .  .     8,464   58.71
           Steve Simon (DFL).  .  .  .  .  .  .  .     5,382   37.33
           William Denney (IND).  .  .  .  .  .  .       565    3.92
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         6     .04

          State Auditor BECKER COUNTY
          Vote for Up to  1
           Pam Myhra (REP)  .  .  .  .  .  .  .  .     8,325   57.53
           Julie Blaha (DFL).  .  .  .  .  .  .  .     5,231   36.15
           Michael Ford (LMN)  .  .  .  .  .  .  .       724    5.00
           Chris Dock (LIB) .  .  .  .  .  .  .  .       189    1.31
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         2     .01

          Attorney General BECKER COUNTY
          Vote for Up to  1
           Doug Wardlow (REP)  .  .  .  .  .  .  .     8,471   58.43
           Keith Ellison (DFL) .  .  .  .  .  .  .     5,243   36.17
           Noah M. Johnson (GLC)  .  .  .  .  .  .       768    5.30
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        15     .10

          County Commissioner DISTRICT 1
          Vote for Up to  1
           Larry Knutson .  .  .  .  .  .  .  .  .     2,328   99.06
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        22     .94

          County Commissioner DISTRICT 2
          Vote for Up to  1
           Ben Grimsley  .  .  .  .  .  .  .  .  .     2,358   98.13
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        45    1.87

          Co Auditor Treas BECKER COUNTY
          Vote for Up to  1
           Mary E Hendrickson  .  .  .  .  .  .  .    12,330   99.65
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        43     .35

          County Recorder BECKER COUNTY
          Vote for Up to  1
           Patricia Swenson .  .  .  .  .  .  .  .    11,659   99.61
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        46     .39

          County Sheriff BECKER COUNTY
          Vote for Up to  1
           Al Fowler  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     2,547   18.10
           Todd Glander  .  .  .  .  .  .  .  .  .    11,492   81.65
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        36     .26

          County Attorney BECKER COUNTY
          Vote for Up to  1
           Brian W. McDonald.  .  .  .  .  .  .  .    11,762   99.43
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        67     .57

          SWCD Supervisor DISTRICT 1
          Vote for Up to  1
           Jerome Flottemesch  .  .  .  .  .  .  .    11,942   99.58
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        50     .42

          SWCD Supervisor DISTRICT 4
          Vote for Up to  1
           Eugene Pavelko.  .  .  .  .  .  .  .  .    11,819   99.66
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        40     .34

          Mayor CITY OF AUDUBON
          Vote for Up to  1
           Tony Allen Gordon.  .  .  .  .  .  .  .       154   93.90
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        10    6.10

          Cnc Mmbr CITY OF AUDUBON
          Vote for Up to  2
           Tiffaney Holm .  .  .  .  .  .  .  .  .       158   81.44
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        36   18.56

          Mayor CITY OF CALLAWAY
          Vote for Up to  1
           Ricky Smith.  .  .  .  .  .  .  .  .  .        23   34.85
           Gretchen Stalboerger.  .  .  .  .  .  .        43   65.15
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         0

          Cnc Mmbr CITY OF CALLAWAY
          Vote for Up to  2
           Julie Molacek .  .  .  .  .  .  .  .  .        54   54.00
           Cliff Bryngelson .  .  .  .  .  .  .  .        43   43.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         3    3.00

          Spec Elec Cnc Mmbr CITY OF CALLAWAY
          Vote for Up to  1
           Kenneth Blattenbauer Sr.  .  .  .  .  .        59   95.16
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         3    4.84

          Cnc Mmbr At Large CITY OF DETROIT LAKES
          Vote for Up to  2
           Beth Pridday  .  .  .  .  .  .  .  .  .     1,408   22.35
           Natalie Bly.  .  .  .  .  .  .  .  .  .     1,772   28.13
           John C. Thorpe.  .  .  .  .  .  .  .  .     1,396   22.16
           Madalyn Sukke .  .  .  .  .  .  .  .  .     1,702   27.02
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        22     .35

          Cnc Mmbr CITY OF DETROIT LAKES WARD 1
          Vote for Up to  1
           Dan Wenner .  .  .  .  .  .  .  .  .  .       882   99.32
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         6     .68

          Cnc Mmbr CITY OF DETROIT LAKES WARD 2
          Vote for Up to  1
           Jay Schurman  .  .  .  .  .  .  .  .  .       677   61.94
           Rick Johnson  .  .  .  .  .  .  .  .  .       412   37.69
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         4     .37

          Cnc Mmbr CITY OF DETROIT LAKES WARD 3
          Vote for Up to  1
           Matt Boeke .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     1,369   99.20
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        11     .80

          Mayor CITY OF FRAZEE
          Vote for Up to  1
           Ken Miosek .  .  .  .  .  .  .  .  .  .       230   52.39
           Mark Flemmer  .  .  .  .  .  .  .  .  .       203   46.24
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         6    1.37

          Cnc Mmbr CITY OF FRAZEE
          Vote for Up to  2
           Bonita Julius .  .  .  .  .  .  .  .  .       177   22.93
           Mark Kemper.  .  .  .  .  .  .  .  .  .       279   36.14
           Nicole Strand .  .  .  .  .  .  .  .  .       183   23.70
           Kerry Strand  .  .  .  .  .  .  .  .  .       126   16.32
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         7     .91

          Cnc Mmbr CITY OF LAKE PARK
          Vote for Up to  2
           Dan Aune.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .       194   51.60
           John Paul Beaudine  .  .  .  .  .  .  .       173   46.01
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         9    2.39

          Spec Elec Cnc Mmbr CITY OF LAKE PARK
          Vote for Up to  1
           Jon Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .       207   98.57
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         3    1.43

          Cnc Mmbr CITY OF OGEMA
          Vote for Up to  2
           Tim Savior .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        24   36.92
           Susan Baker.  .  .  .  .  .  .  .  .  .        37   56.92
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         4    6.15

          Spec Elec City Clerk CITY OF OGEMA
          Vote for Up to  1
           Bradley Riggle.  .  .  .  .  .  .  .  .        26   83.87
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         5   16.13

          City Treasurer CITY OF OGEMA
          Vote for Up to  1
           Mary Vasecka  .  .  .  .  .  .  .  .  .        34  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         0

          Mayor CITY OF WOLF LAKE
          Vote for Up to  1
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        18  100.00

          Cnc Mmbr CITY OF WOLF LAKE
          Vote for Up to  2
           Tyrone Aho .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        28   73.68
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        10   26.32

          Question CITY OF DETROIT LAKES
          Vote for Up to  1
           Yes  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     2,544   65.67
           No.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     1,330   34.33

          Question CITY OF OGEMA
          Vote for Up to  1
           Yes  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        18   47.37
           No.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        20   52.63

          Town Sup Seat B TOWN OF EAGLE VIEW
          Vote for Up to  1
           Thomas V Pearson .  .  .  .  .  .  .  .        53   98.15
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         1    1.85

          Town Sup Seat C TOWN OF EAGLE VIEW
          Vote for Up to  1
           Carol Ann Sanders.  .  .  .  .  .  .  .        50   94.34
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         3    5.66

          Town Treas TOWN OF EAGLE VIEW
          Vote for Up to  1
           Beverly Motschenbacher .  .  .  .  .  .        52   98.11
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         1    1.89

          Town Sup Seat C TOWN OF EVERGREEN
          Vote for Up to  1
           Todd Holmer.  .  .  .  .  .  .  .  .  .       104   95.41
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         5    4.59

          Town Treas TOWN OF EVERGREEN
          Vote for Up to  1
           Betty Janke.  .  .  .  .  .  .  .  .  .       109  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         0

          Town Sup Seat C TOWN OF FOREST
          Vote for Up to  1
           Barb Christiansen.  .  .  .  .  .  .  .        53   98.15
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         1    1.85

          Town Clerk TOWN OF FOREST
          Vote for Up to  1
           Carol Peterson.  .  .  .  .  .  .  .  .        57   98.28
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         1    1.72

          Town Sup Seat B TOWN OF MAPLE GROVE
          Vote for Up to  1
           John I Short  .  .  .  .  .  .  .  .  .       135   99.26
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         1     .74

          Town Sup Seat C TOWN OF MAPLE GROVE
          Vote for Up to  1
           Anthony Cory  .  .  .  .  .  .  .  .  .       134   98.53
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         2    1.47

          Town Treas TOWN OF MAPLE GROVE
          Vote for Up to  1
           Eva Brakefield.  .  .  .  .  .  .  .  .       133   99.25
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         1     .75

          Town Sup Seat A TOWN OF ROUND LAKE
          Vote for Up to  1
           Jerry Wettels .  .  .  .  .  .  .  .  .        64  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         0

          Town Sup Seat B TOWN OF ROUND LAKE
          Vote for Up to  1
           David Christianson  .  .  .  .  .  .  .        68  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         0

          Spec Elec Twn Sup Seat C TOWN OF ROUND LAKE
          Vote for Up to  1
           Les Skunberg  .  .  .  .  .  .  .  .  .        61   96.83
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         2    3.17

          Town Treas TOWN OF ROUND LAKE
          Vote for Up to  1
           Karen Wettels .  .  .  .  .  .  .  .  .        65  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         0

          Sch Brd Mmbr NO. 22 (DETROIT LAKES)
          Vote for Up to  3
           Tom Trowbridge.  .  .  .  .  .  .  .  .     3,062   17.43
           April Thomas  .  .  .  .  .  .  .  .  .     3,947   22.47
           Kylie Johnson .  .  .  .  .  .  .  .  .     4,137   23.55
           Jennifer E. Pedersen.  .  .  .  .  .  .     3,624   20.63
           Robert Strand .  .  .  .  .  .  .  .  .     2,724   15.51
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        71     .40

          Sch Brd Mmbr NO. 23 (FRAZEE-VERGAS)
          Vote for Up to  4
           Matt Bauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     1,604   23.95
           Stacy Cruz .  .  .  .  .  .  .  .  .  .       875   13.06
           Kimberly Antonsen.  .  .  .  .  .  .  .     1,265   18.89
           Nathan Allen Matejka.  .  .  .  .  .  .     1,375   20.53
           Daneele Shipman  .  .  .  .  .  .  .  .     1,530   22.84
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        49     .73

          Sch Brd Mmbr NO. 309 (PARK RAPIDS)
          Vote for Up to  3
           Stephanie Carlson.  .  .  .  .  .  .  .       545   35.16
           Clayton Hoyt  .  .  .  .  .  .  .  .  .       469   30.26
           Dennis Dodge  .  .  .  .  .  .  .  .  .       524   33.81
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        12     .77

          Sch Brd Mmbr NO. 435 (WAUBUN)
          Vote for Up to  4
           Derek Hoban.  .  .  .  .  .  .  .  .  .       403   27.45
           Nick McArthur .  .  .  .  .  .  .  .  .       330   22.48
           Christie Haverkamp  .  .  .  .  .  .  .       378   25.75
           Vikki (Zima) Bevins .  .  .  .  .  .  .       345   23.50
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        12     .82

          Sch Brd Mmbr NO. 548 (PELICAN RAPIDS)
          Vote for Up to  3
           Dena Johnson  .  .  .  .  .  .  .  .  .        39   16.32
           Greg Larson.  .  .  .  .  .  .  .  .  .        58   24.27
           Charlie Blixt .  .  .  .  .  .  .  .  .        26   10.88
           Jessica Fahje .  .  .  .  .  .  .  .  .        37   15.48
           Brenda Olson  .  .  .  .  .  .  .  .  .        42   17.57
           Brittany Dokken  .  .  .  .  .  .  .  .        37   15.48
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         0

          Sch Brd Mmbr NO. 549 (PERHAM)
          Vote for Up to  4
           Justine Anderson .  .  .  .  .  .  .  .         1   20.00
           Christi Stoll .  .  .  .  .  .  .  .  .         2   40.00
           Nathan Rooney .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
           Arnie Thompson.  .  .  .  .  .  .  .  .         0
           Mike Hamann.  .  .  .  .  .  .  .  .  .         2   40.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         0

          Sch Brd Mmbr NO. 553 (NEW YORK MILLS)
          Vote for Up to  3
           Jill Carlson  .  .  .  .  .  .  .  .  .        20   37.74
           Denise Kane.  .  .  .  .  .  .  .  .  .        15   28.30
           Amy Wallgren  .  .  .  .  .  .  .  .  .        18   33.96
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         0

          Sch Brd Mmbr NO. 820 (SEBEKA)
          Vote for Up to  4
           Bryan Pederson.  .  .  .  .  .  .  .  .         2  100.00
           JoAnn Olson.  .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
           Russell Glen Johnson.  .  .  .  .  .  .         0
           Nate Erickson .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         0

          Sch Brd Mmbr NO. 821 (MENAHGA)
          Vote for Up to  3
           Durwin Tomperi.  .  .  .  .  .  .  .  .       215   22.37
           Katie Howard  .  .  .  .  .  .  .  .  .       304   31.63
           Andrea Haverinen .  .  .  .  .  .  .  .       298   31.01
           Bob Smith  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .       133   13.84
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        11    1.14

          Sch Brd Mmbr NO. 914 (ULEN-HITTERDAL)
          Vote for Up to  4
           Jennie Wibe-Bjerke  .  .  .  .  .  .  .        45   25.86
           Donna Jacob.  .  .  .  .  .  .  .  .  .        37   21.26
           Jeffrey M Bates  .  .  .  .  .  .  .  .        41   23.56
           Laura Tweten  .  .  .  .  .  .  .  .  .        48   27.59
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         3    1.72

          Sch Brd Mmbr NO. 2889 (LAKE PARK AUDUBON)
          Vote for Up to  4
           Becky Mitchell.  .  .  .  .  .  .  .  .     1,219   19.92
           David O'Connell  .  .  .  .  .  .  .  .       963   15.74
           Bryan Wetli.  .  .  .  .  .  .  .  .  .       779   12.73
           Skye Bjerke.  .  .  .  .  .  .  .  .  .     1,220   19.94
           Marvin Vareberg  .  .  .  .  .  .  .  .     1,232   20.14
           Christopher J. Skjold  .  .  .  .  .  .       659   10.77
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        46     .75

          Spec Elec Sch Brd Mmbr NO. 2889 (LAKE PARK AUDUBON)
          Vote for Up to  1
           Marge Beaudine.  .  .  .  .  .  .  .  .     1,904   98.91
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        21    1.09

          Question NO. 22 (DETROIT LAKES)
          Vote for Up to  1
           Yes  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     4,113   53.44
           No.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     3,584   46.56

          Question 1 NO. 23 (FRAZEE-VERGAS)
          Vote for Up to  1
           Yes  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     1,127   47.25
           No.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     1,258   52.75

          Question 2 NO. 23 (FRAZEE-VERGAS)
          Vote for Up to  1
           Yes  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     1,083   45.64
           No.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     1,290   54.36

          Question 3 NO. 23 (FRAZEE-VERGAS)
          Vote for Up to  1
           Yes  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     1,317   55.27
           No.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     1,066   44.73

          Chief Justice - Supreme Court BECKER COUNTY
          Vote for Up to  1
           Lorie Skjerven Gildea  .  .  .  .  .  .    10,603   99.59
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        44     .41

          Assoc. Just. 2 - Supreme Court BECKER COUNTY
          Vote for Up to  1
           Michelle MacDonald  .  .  .  .  .  .  .     5,469   47.89
           Margaret Chutich .  .  .  .  .  .  .  .     5,929   51.91
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        23     .20

          Assoc. Just. 1 - Supreme Court BECKER COUNTY
          Vote for Up to  1
           Barry Anderson.  .  .  .  .  .  .  .  .    10,377   99.60
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        42     .40

          Assoc. Just. 5 - Supreme Court BECKER COUNTY
          Vote for Up to  1
           Anne McKeig.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    10,245   99.63
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        38     .37

          Judge 2 - Court of Appeals BECKER COUNTY
          Vote for Up to  1
           Anthony L. Brown .  .  .  .  .  .  .  .     4,463   39.56
           Lucinda Ellen Jesson.  .  .  .  .  .  .     6,801   60.28
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        18     .16

          Judge 4 - Court of Appeals BECKER COUNTY
          Vote for Up to  1
           Tracy Smith.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    10,294   99.66
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        35     .34

          Judge 6 - Court of Appeals BECKER COUNTY
          Vote for Up to  1
           Renee L. Worke.  .  .  .  .  .  .  .  .    10,237   99.66
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        35     .34

          Judge 7 - Court of Appeals BECKER COUNTY
          Vote for Up to  1
           Jill Flaskamp Halbrooks.  .  .  .  .  .    10,207   99.57
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        44     .43

          Judge 12 - Court of Appeals BECKER COUNTY
          Vote for Up to  1
           Diane Bratvold.  .  .  .  .  .  .  .  .    10,206   99.69
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        32     .31

          Judge 14 - Court of Appeals BECKER COUNTY
          Vote for Up to  1
           James B. Florey  .  .  .  .  .  .  .  .    10,164   99.60
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        41     .40

          Judge 1 7TH DISTRICT COURT
          Vote for Up to  1
           Kris H. Davick-Halfen  .  .  .  .  .  .    10,200   99.60
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        41     .40

          Judge 5 7TH DISTRICT COURT
          Vote for Up to  1
           Timothy M. Churchwell  .  .  .  .  .  .    10,165   99.63
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        38     .37

          Judge 6 7TH DISTRICT COURT
          Vote for Up to  1
           Gail T. Kulick.  .  .  .  .  .  .  .  .    10,227   99.68
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        33     .32

          Judge 7 7TH DISTRICT COURT
          Vote for Up to  1
           Mary B. Mahler.  .  .  .  .  .  .  .  .    10,214   99.70
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        31     .30

          Judge 10 7TH DISTRICT COURT
          Vote for Up to  1
           Matthew M. Quinn .  .  .  .  .  .  .  .    10,180   99.68
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        33     .32

          Judge 16 7TH DISTRICT COURT
          Vote for Up to  1
           Gretchen D. Thilmony.  .  .  .  .  .  .    10,525   99.51
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        52     .49

          Judge 17 7TH DISTRICT COURT
          Vote for Up to  1
           Sharon Grewell Benson  .  .  .  .  .  .    10,115   99.66
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        35     .34

          Judge 19 7TH DISTRICT COURT
          Vote for Up to  1
           Barbara R. Hanson.  .  .  .  .  .  .  .    10,176   99.59
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        42     .41

          Judge 20 7TH DISTRICT COURT
          Vote for Up to  1
           William J. Cashman  .  .  .  .  .  .  .    10,151   99.56
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        45     .44

          Judge 29 7TH DISTRICT COURT
          Vote for Up to  1
           Shan C. Wang  .  .  .  .  .  .  .  .  .    10,136   99.56
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        45     .44